A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Missziói délután Kadafalván
There are no translations available.

Gyülekezetünk elnöksége a presbitériummal közösen feltérképezték hol vannak úgynevezett „fehér foltok” Kecskemét bel - és külterületén, ahol nincs igehirdetés, és élő gyülekezetet lehetne életre hívni.

Többek között így esett a választás Kadafalvára is. Sokan imádságban hordoztuk a lehetőséget.

Az idén tavasszal a városrészi misszióért felelős lelkipásztor Pál Ferenc vezetésével elindult a szervezés, amely egy missziói délután tervét hozta elénk.

A Kadafalván élő református testvéreket lelkipásztoraink meglátogatták, személyesen hívták őket a VIRÁGSZOMBATI CSALÁDOS DÉLUTÁNRA 2014. április 12-én 13 órára. Önkéntes fiataljaink segítségével a faluban élő minden család postaládájába erre az alkalomra szóló meghívót kapott. A falu több pontján plakátok hirdették a jeles eseményt.

Virágvasárnap előtt szombaton eljött a várva várt nap. A jól előkészített, szabadtérre meghirdetett, gazdag programot kínáló alkalom tetszett a mi Urunknak, mert szép napsütéssel ajándékozott meg bennünket.

Kuti József elnöklelkész köszöntése és a nyitó áhítat után, szeretetebéden voltunk együtt mintegy 80-100 fővel.  Az ízletes gulyáslevest Stein Ferenc külterületi gondnok főzte, a nőszövetség asszonyai segítettek a terítésben, tálalásban. Az ebéd utáni desszertet a FORNETTI cég ajánlotta fel.

Valóban családos alkalom volt! Hála Istennek sok gyermek volt jelen, Lovász Ibolya népi iparművész és a hitoktatók által vezetett húsvéti kézműves helyeket meg is rohamozták, kipróbálhatták a régi korok játékait: a gólyalábat, a fahordót, a kockajátékokat stb.

A fiatal felnőtt bibliakör tagjai TABUK NÉLKÜLI beszélgetésre hívták a sátrukba betérőket.

Szabó Zsuzsanna lelkésznő által kialakított IMASÁTOR az elmélyülésre vágyókat várta.

A CSÖRÖMPÖLÖK EGYÜTTES interaktív koncertje korosztályra való tekintet nélkül nagy sikert aratott.

UGRASSZUK KI A NYULAT A BOKORBÓL családok vetélkedője idején vidám és hangos nevetéstől visszhangzott a rét.

Az ARANYSZŐRŰ BÁRÁNY mesejáték, bábelőadás a gyerekeket is a színpadra csalogatta egy-egy báb „elcsenése” végett.

Az EKLEKTRIÓ nagyszerű koncertje zárta a színes programok sorát.

A fent felsorolt előadásokat egy-egy lelkész igei gondolata vezetett be:

Kuti József az Elveszett Bárány, Kerekes Márton az Elveszett Drachma, Vincze Árpád az Gazdag Ifjú, történetein keresztül hangsúlyozták, hogy az Isten megtalálja az elveszetteket. Jó a testvérekkel együtt lenni, jó egymást látni, jó egy vidám programmal teli délutánt együtt eltölteni, a templom csendjét megélni, de legjobb mindezt Jézussal Krisztussal együtt tenni.

Varga Nándor a délutánt lezáró igei gondolatát Zákeus történetére fűzte fel.

Istennek hálát adva, lelkileg feltöltődve, testileg elfáradva tértünk haza.

Vegyes érzésekkel fogadtuk a hírt: HÚSVÉT VASÁRNAP ISTENTISZTELET KADAFALVÁN. A kishitűeket- köztük e sorok íróját is- megszégyenítette az Úr Isten. Gyerekekkel együtt 40 fő volt jelen a 10 óra 30 perckor kezdődő istentiszteleten Kadafalván a Boróka utcai Szent József kápolnában, ez az a hely ami, azóta is helyszíne az alkalmainknak.

Túl vagyunk a negyedik istentiszteleten, már volt gyerek óra is 6 fővel, a felnőttek száma 10-12 fő. Kérjük a testvéreket, imádságukban hordozzák a kadafalvi gyülekezet gyarapodását. Azért is kérjük az Urat, hogy minél több új testvér is csatlakozzon hozzánk.

Simonné Bakó Mária

 

Nyugati Egyházrész gondnok-helyettese

 

Galéria megtekintéséhez kattintson ide.

 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable