• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Orgonakoncert a templomban

Jótékonysági koncert

Az Évszázadok Muzsikája elnevezésű zenei sorozat Karasszon Dezső orgonaművész koncertjével folytatódott. A hangversenynek a Kecskeméti Református Templom adott otthont, a befolyt adományokat pedig a piarista templom új orgonájának javára gyűjtötték.

Karasszon Dezső a 16-17 századi magyar református liturgikus zenetörténet kutatója és kiváló ismerője, a Debreceni Egyetem Konzervatóriuma egyházzenei-tanszékének vezetője és a Debrecen-Nagyerdei református gyülekezet orgonistája ez alkalommal lányával közösen jótékonykodott. Karasszon Eszter, aki csellón játszott, a kecskeméti Kodály Zoltán zneiskola növendéke.

Az Európa-szerte elismert orgonaművész megszólaltatta a klasszikusokat, Bach és Handel műveit, de felcsendültek kortárs szerzők művei is, mint pl. Gárdonyi Zoltán, D Popper, valamint L. Vierne.

T.-K. É

 

 

 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable