A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Kálvin hagyománya c' kiállítás margójára
There are no translations available.

Beszámoló a

Kálvin hagyománya – Református Kulturális Örökség a Duna mentén megnyílt kiállításról

 

A tulajdonosok büszkeségével vettünk részt október 30-án a Budapesti Történeti Múzeumban rendezett ünnepélyes megnyitón. A történelmi helyszínből adódóan méltó környezetben, a református hagyományokhoz híven a Pécsi Református Kollégium Vegyeskarának szolgálatával, zsoltárénekléssel kezdődött meg a megnyitó. A kiállítást az idei Bolyai díjas Prof. Ritoók Zsigmond akadémikus és Harsányi László a Nemzeti Kulturális Alap elnöke nyitotta meg. Köszöntőt mondott egyházkerületünk püspöke Dr. Szabó István és a múzeum igazgatója Bodó Sándor. A Budavári Palota Barokk Csarnoka teljes egészében megtelt érdeklődőkkel. A kiállítás a reformáció magyarországi kezdeteitől egészen napjainkig kalauzolja végig a látogatókat a labirintusszerűen kapcsolódó termeken.

A Kecskeméti Református Egyházközség Könyvtárának legnagyobb kincseit és ritkaságait is láthatjuk a kezdeteknél.

Külön fejezetként emlékeznek Kecskemét város reformációjáról is. A kiállításon okleveleken, levéltári anyagokon, klenódiumokon, úrasztali terítőkőn, maketteken, könyveken, festményeken, és fakazettán kívül teljesen berendezett szobabelsőt, korabeli ruhákat tekinthetnek meg az odalátogatók. Nagyon színes és igényesen összeállított kiállításban gyönyörködhetünk, mely vidékünk református hagyományait mutatja be.

Örömmel dolgoztunk együtt és készítettük elő az átadott értékeinket a Ráday Múzeum igazgatójával dr. Fogarasi Zsuzsával, aki a kiállítás egyik főkurátora volt. Bízunk abban, hogy hamarosan elkészül a kiállítás katalógusa, mely pontos és részletes leírásokat tartalmaz a kiállított anyagról.  Kálvin követőiként büszkék vagyunk arra, hogy segíthettünk és részt vehettünk a február 15-ig tartó kiállításon.

 

         Kecskeméti Református Egyházközség könyvtárosai

 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable