• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Betlehem kapuja - Játszóház

Kedves Szülők! Tisztelt Érdeklődők!

A Betlehem Kapuja Játszóháza 2014. június 30-tól 2014. augusztus 24-ig zárva tart.

Utána szeretettel várjuk vissza a gyermekeket, a régi- és új családokat.

Áldott nyarat, tartalmas kikapcsolódást kívánunk! Áldást, békességet!

Betlehem kapuja Játszóház szolgáló közössége 

A családok szolgálatában

 

Az önzetlen adományoknak köszönhetően megszépülve várja a gyermekeket a Református Egyházközség Betlehem Kapuja Játszóháza, a Parókia udvarában.
A babaház, a libikóka, a mackók és a mesekönyvek reggelenként nem sokáig várakoznak tétlenül a polcokon. A játszóházban 8 órakor indul az élet: totyogó apróságok, kis óvodások érkeznek és veszik kézbe a játékokat. A berendezés és a felszerelés egyaránt a kecskeméti gyülekezet összefogását hirdeti. A polcok, a játékok, a gyerek barát mosdó kialakítása, de még a függönyök is a jó szándékú adományozóktól kerültek a játszóházba.

– Eredetileg templomoviként működött ez a kedves hely.

A vasárnapi istentisztelet különlegesen fontos a gyülekezetünkhöz tartozó családok életében. Az iskolásoknak már korábban is több korosztályban tartottunk gyermek istentiszteletet, és az adományoknak köszönhetően, a legkisebbeket is bevonhatjuk abba az áldásba, amelyet a vasárnap megszentelése jelent.

– 2006 tavaszán érett meg bennünk az a gondolat, hogy próbáljuk meg hétköznapokon is a családok, a gyerekek javára fordítani ezt a barátságos kuckót. Ezért hoztuk létre az egész évben működő játszóházat. Egy állandó munkatárs, és két-három, pedagógus végzettségű anyuka, nagymama várja ide az egy és három év közötti gyerekeket, reggel 8 órától 12 óráig.

Édesanyákként, nagymamákként tapasztalatból tudjuk, hogy milyen nagy könnyebbséget jelent, ha kapunk néhány szabad órát, amikor elintézhetjük a bevásárlást, vagy a család hivatalos ügyeit. Ebben szeretnénk segítséget nyújtani, arra is törekedve, hogy a hozzánk érkező gyerekeknek tartalmas elfoglaltságot biztosítsunk, melynek során azt is megtapasztalhatják, milyen nagy ajándékot jelent az ember életében a közösséghez tartozás.

Szeretettel hív és vár a játszóházba minden gyermekeket a szolgálói közösség.
 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable