A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Uszoda Története
There are no translations available.


AZ   ÚJKOLLÉGIUM  ÚJ  TANULMÁNYI  ÉS  SPORTSZÁRNYA

 

Az 1994 óta folyamatosan bővülő Általános Iskola és a Gimnázium növekedő létszáma miatt – hála Istennek – az Újkollégium épülete hamar kicsinek bizonyult. 2000-re már több int 1000 diákunk volt. Ekkor határozta el a Presbitérium, hogy bővíti az épületet - az eredeti Mende Valér szerinti terveknek megfelelően - a „négyszög” beépítésével.

Így készült el 2000-2001-ben a Széchenyi-terv segítségével, a gyülekezet áldozatával, komoly hitelfelvétellel, Neuhauser László építész tervei alapján az új tanulmányi szárny, az eredeti stílust megtartva mégis jelezve az újat.Ezt 2002 márciusában adtuk át.

 

    

 

         Ugyanakkor tovább folytatódott az építkezés a területen és 2004. augusztus 13-án, az Athéni Olimpia megnyitásának napján Orbán Viktor adta át az új sportszárnyat. Ez egy 560 m2-es tornacsarnok és egy alatta lévő 25x10 m-es, ötpályás tanuszoda a hozzájuk tartozó öltözőkkel. Ezt az uszodát már 1909-ben vázlattervében megrajzolta Mende Valér is. 

 

             

         Az uszoda és a tornacsarnok tanítási időn kívül rendelkezésére áll a város lakósságának is.Jelenleg közel 1200 diák használhatja Kecskemét egyik legszebb épületét. Hisszük, hogy értelmük, emberségük, testük és nem utolsósorban lelkük építésére, gazdagítására szolgál.

 

 
 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable