• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Uszoda Története

AZ   ÚJKOLLÉGIUM  ÚJ  TANULMÁNYI  ÉS  SPORTSZÁRNYA

 

Az 1994 óta folyamatosan bővülő Általános Iskola és a Gimnázium növekedő létszáma miatt – hála Istennek – az Újkollégium épülete hamar kicsinek bizonyult. 2000-re már több int 1000 diákunk volt. Ekkor határozta el a Presbitérium, hogy bővíti az épületet - az eredeti Mende Valér szerinti terveknek megfelelően - a „négyszög” beépítésével.

Így készült el 2000-2001-ben a Széchenyi-terv segítségével, a gyülekezet áldozatával, komoly hitelfelvétellel, Neuhauser László építész tervei alapján az új tanulmányi szárny, az eredeti stílust megtartva mégis jelezve az újat.Ezt 2002 márciusában adtuk át.

 

    

 

         Ugyanakkor tovább folytatódott az építkezés a területen és 2004. augusztus 13-án, az Athéni Olimpia megnyitásának napján Orbán Viktor adta át az új sportszárnyat. Ez egy 560 m2-es tornacsarnok és egy alatta lévő 25x10 m-es, ötpályás tanuszoda a hozzájuk tartozó öltözőkkel. Ezt az uszodát már 1909-ben vázlattervében megrajzolta Mende Valér is. 

 

             

         Az uszoda és a tornacsarnok tanítási időn kívül rendelkezésére áll a város lakósságának is.Jelenleg közel 1200 diák használhatja Kecskemét egyik legszebb épületét. Hisszük, hogy értelmük, emberségük, testük és nem utolsósorban lelkük építésére, gazdagítására szolgál.

 

 
 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable