A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Élménybeszámoló a vajdasági gyülekezeti kirándulásról
There are no translations available.

Jézus szavai: "Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."

Jn 13,34-35.

A vajdasági gyülekezeti kirándulásunkat követően április 30-án, anyák napja előtt kerítettünk sort az élménybeszámolóra.  Újra közösségben és vituálisan másokkal, olyan testvérekkel, akik nem jöhettek el, most együtt túráztunk árkon-borkron, hegyen-dombon, őseink útján, valamint a 25 nemzet és nemzetiség - köztük a határon túli-kívüli magyarok hazájában. Ezt követően pedig a meglepetés vacsora keretében igazi balkáni ízeket kóstolhattunk, pl. szlatkót, burekot, csevapot, ajvárt, olajos-fokhagymás sültpaprikát, stb.

Így adtunk hálát a megélt percekért.
Sokan szeretnénk meghálálni kedves és segítő cselekedeteit azoknak az embernek, akik segítettek, elhalmoztak jóságukkal. Biztosan vágyunk arra, hogy megtaláljuk ennek a módját, hogy megfizessünk mindazoknak, akik fogadtak, megvendégeltek, vagy szívükbe zártak bennünket, így az összes jószívű embernek, akikkel utunk során találkoztunk, akik fáradoztak értünk és szeretetet adtak.

Szabadkai Városi Múzeum és Szonya, a kedves idegenvezetőnk; a bácsfekehegyi gyülekezet élén püspök úrral, ahova hazaérkeztünk; a Matica Srpska levéltár és könyvtár, ahol Heinermann Péter, a Hungarológiai intézet munkatársa tárta előttünk szélesre a kapukat és a szívét, Matuska Márton úr, nagytudású publicista tárgyilagos múltfeltárásával, a Béthel dolgozói, és sokan mások. Ha úgy érezzük, elválaszt bennünket idő és tér, vagy éppen az ember alkotta mesterséges határ

FORDULJUNK SZERETETÜNKKEL EGYMÁS-, ÉS MÁSOK FELÉ, ADJUK TOVÁBB AZT.

Hordozzuk imánkban azokat, AKIK AZ ÉLETÜNK SORÁN JÓ SZÍVVEL VOLTAK IRÁNTUNK!

Így mondok én is köszönetet a mi Urunknak, aki kegyelméből nem engedte hajunk szálát sem görbülni;

a Krek-nek a lehetőségért;

családomnak, amiért hol nélkülözték az anyát és feleséget, hol támogattak szervező munkámban;

kedves utasaimnak minden együtt töltött percért; János irnok-deáknak a szorgalmas jegyzetelést követő emlékeztető beszámolóért,

valamint mindazoknak, akik fotóikat átadták egy közös CD írásához.

Az alkalmon készült fotók a galériában

http://www.krek.hu/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=109%3Aelmenybeszamolo-a-vajdasagi-gyuelekezeti-kirandullasrol&Itemid=118〈=hu


Terényi-Kelemen Éva

 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable