• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Kishegyesi Családos Napok

„Áradjon rád az áldás,
hogy felismerd Őt mindenben,
ami emberi, törékeny és töredékes,
hogy megmutathasd Őt emberségedben
és áldás légy sokak számára.”

Ezzel a gondolattal indult a Családos Körün néhány családja közös nyaralásra a Vajdaságba, s ezzel a gondolattal köszöntöttük a szabadkai református templomban a gyülekezetet is: „Áradjon rád az áldás…!”
Ez az áldás valóban végigkísérte az együtt töltött néhány napot: Istenünk gondoskodó szeretetét éreztük a Kátai tanyán kapott vendégszeretetben, az ott tapasztalt nyugalomban, békességben.
Őt ismerhettük fel abban az egyszerű, mégis nagyszerű természetességben, amely jelen volt az emberekben, a környezetben, a bútorokban és az ételekben egyaránt. A közös programokban is az Ő ajándékait értük tetten: a közös gyöngyfűzésben, a nemezelésben, a tóparti fürdőzésben, a kürtőskalácssütésben, a tábortűznél, a lovagláskor és a kocsikázáson egyaránt. Az Ő jelenlétében gyönyörködhettünk a reggeli családi áhítatokon, a délutáni ifis beszélgetéseken és esténként, amikor családi krízishelyzetekről gondolkodtunk közösen. A nagy játszóterek, az óriási csúszda, a csigázás, a sok-sok háziállat, s mindemellett a magas műszaki színvonal gyermekeinknek is nagy örömére szolgált.


Végül ezzel az áldással ajándékoztuk meg egymást, kérve Urunkat, hogy áldásának ne csak befogadói, hanem továbbadói is lehessünk: „…hogy áldás légy sokak számára.”

* több kép a GALÉRIÁBAN

http://www.krek.hu/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=131%3Acsaladosok-kishegyesen-vajdasag&Itemid=29〈=hu

 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable