A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Emmausban együtt a Kékkereszt és Református iszákosmentő Misszió
There are no translations available.

„maradjatok meg az én szeretetemben” (Jn 15,9)

Emmausban volt a Református Iszákosmentő Misszió és a Magyar Kékkereszt Egyesület a Kecskeméti Csoport tagjaival együtt szeptember 16-18-án.

Hálát adunk a mi Urunknak, Jézusnak az alkalomért és köszönjük azoknak, akik ezt támogatták, a Kecskeméti Református Egyházközségnek, a RIM-nek és KMJV Önkormányzatának.

Sokunk szívében él, vagy újraéledt Jézus Igéje: „íme meggyógyultál, többé ne vétkezz, hogy valami rosszabb ne történjék veled.” (Jn 5,14)

Felemelő lelkülettel, Jézussal tölthettük ezt a 2 napot. Igazán kivételes, Istennek erre elhívott embereit hallgathattuk, akiken keresztül Jézus szólt hozzánk. Jó volt újból megélni az első szabadításnak örömét, hogy „van még számomra is bocsánat…”

Pénteken délután 6 órakor kezdődött a nyitó áhítat, amit Hodánics Tamás, a Kecskeméti Kékkereszt Csoport lelkipásztora tartott. Nagyon szólt hozzánk az Ige. Hallhattuk az öröm definícióját. Öröm az, ha Isten akaratát cselekszem, és úgy élek. És tanultunk egy imádságot: Istenem, add, hogy ma jobban tudjak szeretni, mint tegnap. (Dr. Gyökössy Endre nyomán) Vacsora után bemutatkozás és ismerkedés következett. Igaz, ekkor még „csak” 90-en voltunk együtt, de szombaton már kb. 120-an lehettünk együtt az ország több mint 20 helyéről.

Szombaton 9 órakor a reggeli áhítaton is szólt hozzánk az Úr, Varga Nándor, a Kecskeméti Református Egyházközség elnöklelkészén keresztül. A János evangéliuma 20,10-18 alapján egyértelmű volt az üzenet: más látni a képeket és hallani a történeteket, mint megélni azt. Más ismerni és benne lenni… valóságosan átélni. Boldog a szabadult szenvedélybeteg, különösen az, aki gyülekezetben és bárhol tanúságot tud tenni arról, hogy Jézus Krisztus megszabadította. Tehát menjünk, vigyük az örömhírt, hogy megismertük Krisztust! A nap következő előadásának címe: a segítő szolgálat áldásai és nehézségei. Némethné Balogh Katalint, a RIM vezetőjét hallhattuk. Jézus szavait idézte: Nem ti választottatok ki engem, hanem én választottalak ki, és rendeltelek titeket arra, hogy elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek… (Ján 15,16) és hogy több az élet a tápláléknál, és a test a ruházatnál (Luk 12,23). Kata ismételte Siklós Józsi bácsi szavait: az iszákosság szenvedélye helyett az iszákosok mentése legyen a szívünkben. Amilyen lendülettel ittuk az alkoholt, olyannal vezessük az Úrhoz a lelkeket. (Józsi bácsi volt a RIM első lelkész igazgatója). Az előadásban elhangzott, hogy vannak problémáink, pl. az örökös időhiány, a túlzott célkitűzések, amelyek meghaladhatják az erőnket… Szabad elfáradni, leülni és élesíteni a fejszét. A két favágó története alapján érthető a hasonlat, hogy szükséges a munka közben megállni és élesíteni, használhatóvá tenni a szerszámot. A fontos kérdéseket tisztázni kell: milyennek látom magamat, van-e lelki segítőm, akivel megoszthatom a lelki terheimet? … A nap folytatásaként megbeszéltük az addig hallottakat és választ kaptunk a kérdéseinkre. Délután a „Helyem, felelősségem gyógyult szenvedélybetegként hazámban” témában beszélgettünk Balog Zoltán, társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárral. Kiemelte: valamiből mindenkinek meg kell gyógyulni. Nincs a világon olyan ember, akinek (az önmaga körül forgó világból) ne kellene Jézus Krisztusba helyeznie át magát. Amikor azt kérdezzük lehet-e ma Magyarországon tisztességesen boldogulni? Erre a kérdésre a többség ma nemmel felel, de igennel szeretne inkább válaszolni. A válság megoldása elsősorban nem pénz kérdése, hanem lelki kérdés. Ehhez 60% bizalom kell és 40% egyéb segítség. Spekuláció helyett munkaalapúvá kell tenni a társadalmat. Ma minden harmadik ember máról holnapra él és minden tízedik mélyszegénységben. Hol van az ember, mint Isten teremtménye? Mi ott vagyunk-e, ahol Jézus Krisztus van? Hogyan tudom magam oda helyezni, ahová Jézus Krisztus állított? Ne legyünk akadályai annak, hogy Ő másokkal is véghezvigye szabadításait, hanem beszéljünk arról, hogy miből jöttünk ki és hogy „veled is megtörténhet az, ami velem megtörtént”. A szimpátia (görög szóból) azt jelenti együtt szenvedés, szeresd felebarátodat, mert ő is éppen olyan mint te! Balog Zoltán beszélt arról is, hogy a szenvedélybetegnek először túl kell élnie ahhoz, hogy meghallja az evangéliumot. Az előadás után következett a számos kérdés megválaszolása, megbeszélése.

Délután a 10 tagú a Miskolci Kékkereszt Csoport kamaraegyüttese, az Örömhír zenekar szolgált. Az együttes szabadult szenvedélybetegekből szerveződött 1 éve, akik mind a kékkereszt tagjai, a vezetőjük ma is hajléktalanként él. Hatalmas volt a sikerük, velük van az Úr!

Vacsora után következett az esti áhítat. Némethné Balog Katalin misszióvezető tartotta az 1Sámuel 11. és Róm 12. igerészek alapján. Hozzunk döntést! Jézussal lehet másként! – hangzott a bíztatás. Szabad a megszokástól és a rossz struktúráktól elszakadni. Engedjük Istent kérdezni, rákérdezni a viszonyainkra, kapcsolatainkra…

Ezután egy kis játékkal, kikapcsolódással fejeztük be a napot.

Vasárnap 9 órakor az úrvacsorás istentiszteleten Magyarné Balogh Erzsébet, a Református Missziói Központ vezetője szolgált a Ján 20,19-23 alapján. „Maradjatok meg az én szeretetemben” és „láttam az Urat”. A reggeli sötét döbbenet és némaság hangzott el a kérdésben: elvitték az Urat, hová? Máriát ott tartotta a sírás, és utána ő lett az üzenet, a jó hír hordozója is. Lehet, történhet velünk is olyan, hogy mások látják mellettünk állni az Urat, de mi nem látjuk… A könnyek nem öblítik le a bűnöket, de Jézus áldozata igen. Szereted-e Jézust annyira, hogy nincs Nála fontosabb az életedben? Őt csak a Szentlélek által ismerhetjük meg…

Az úrvacsora áldott bizonysága volt annak, hogy bűneinket Isten megbocsátotta. Az énekeket az Örömhír Zenekar kísérte, közben sokunk szeméből kicsordult a könny... Az úrvacsoránál a kenyér átvételekor igét is mondott mindenkinek Erzsike. A kehelyben szőlőlé volt, amit Nemesvári József, a Kecskeméti Kékkereszt Csoport vezetője nyújtott az úrvacsorázóknak.

Vasárnapi utolsó előtti napirendi pontunk a morzsaszedegetés és zárógondolatok volt, ami még most is tartana, ha nem harangoztak volna az ebédhez…

Dobos András

Kecskeméti Kékkereszt Csoport

 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable