A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


REMÉNYSUGÁR GYERMEK-ÉS IFJÚSÁGI NAP 2011
There are no translations available.

Sokféle fából faragtak bennünket, akik most itt összegyűltünk, de nagyszerű az az érzés, hogy mindez mit sem számít, hiszen mindannyian egytől egyig egy hatalmas családba tartozunk: Isten családjába. Tanulhattak ma arról kicsik és nagyok egyaránt, hogy minden fa értékes: az egyszerű fűztől a legértékesebb mandzsu juharig, csak emberi találmány a rangsorolás, mindenki egyedi, személyre szabott, értékes és mindenki élete igazi ajándék.
A Reménysugár gyermeknapot 6. éve szervezi a Kecskeméti Református Egyházközség, amelyre a város gyerekeit várja.
Idén is istentisztelettel kezdődött 9 órakor, s 10-től 16.30-ig változatos, sokakat gazdagító programokon vehettek részt a családok. Ez a fő cél, hogy a családok együtt legyenek! Erre ma alig tudnak időt szakítani, pedig ez az igazi öröm a gyermekeknek.
Idén is elhangzott a mesejáték, fellépett a gyülekezetnek a zenekara, lelkes önkéntesek, tanítók, ifisek vezeték az állomásokat, ahol lehetett kézműveskedni, sportolni, a kisebbeket játszóház várta. A fizetség egy-egy fabatka, amiért jutalom járt: lelki útravaló és valami finom édesség.
Az éhesekre és a természetes szükségletekre is gondoltunk: ebéddel vártuk a jelenlevőket, hogy délután újból újult erővel folytatódhasson a nap: ki mit tud vetélkedővel, ahol mindenki az említett saját, egyedi ajándékával gazdagíthatja a többieket. Ezt követte az örömhírjáték, a táncház, majd a nap zárásaként a tombola és az eredményhirdetés.
A legnagyobb hír azonban a hirdetések közt, hogy Jézus él, s Ő életét adta miértünk, hogy nekünk életünk legyen! Dicsőség az Úrnak!

Kmét, 2011.november 13.

képek a galériában

Ritter Nándor
hittanoktatásért felelős lelkipásztor

 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable