A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Idősek tornáztatása a Sion Házakban
There are no translations available.

 „Úgy tekintsen minket minden ember, mint Krisztus szolgáit és Isten sáfárait.” (1Kor.4,1)

Néhány éve próbálgatom saját akaratomból a diakóniai munka sokféleségét, viszont az Úrra figyelve, Ő mutatta meg számomra (képességeim és a szükségletek figyelembevételével) a legmegfelelőbb feladatokat.

A lehetőség adott volt a Sion I. és III. Nyugdíjasházban, mivel a megüresedett gyógytornász helyét kaptam meg. Áldja lelkem az Urat, hogy amit korábban vállalkozásként végeztem, folytathatom diakóniai munkaként.

A tornáztatásban arra törekszem, hogy vidám, játékos könnyedség legyen önmagunkra figyelés és testmozgás közben, és így az eredmény közösséget formáló testi-lelki felüdülést is hozzon. Az örömmel végzett tornagyakorlatok észrevétlenül növelik a különböző mozgásszervi fájdalmakkal élő idősek egésségét. Javul a vérkeringésük, légzésük, az ízületeik mozgékonysága. A rendszeres torna következményeként – természetesen orvosi kezeléssel együtt – boldogan jelzik, hogy magasabbra tudják emelni a karjukat, javult az egyensúlyérzékük vagy egy lábon is tudnak állni… és még sok apró eredménnyel egymást erősítik. Öröm látni, hogy már néhány hónap elteltével, egyre jobban tudják a tornát elsajátítani, szinte fáradhatatlanok.

Jelenleg az Úr újabb elfoglaltsággal bízott meg: a testtartást erősítő gerinctornát  a fiatalok- középkorúak közösségéhez viszem. Bízom benne, Ő tudja, elbírom-e a megnövekedett feladatokat, hisz: „Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.”

 

                                                                                                                             Szabóné Marika

 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable