A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.
Cache Directory Unwriteable
Cache Directory Unwriteable

Útravaló

Ige: Filippi 2,14k

"Zúgolódás és vonakodás nélkül tegyetek mindent, hogy feddhetetlenek és romlatlanok legyetek, Isten hibátlan gyermekei az elfordult és elfajult nemzedékben, akik között ragyogtok, mint csillagok a világban, ha az élet igéjére figyeltek."

Online Biblia


Bepillantás a Sion Nyugdíjasház életébe
There are no translations available.

Amikor három évvel ezelőtt beköltöztünk a Szarvas utcai házba, sok barátunk, ismerősünk érdeklődött hogylétünk felől. Mi a legjobbakat tudtuk mondani.

Érezzük, a nyugdíjas ház vezetősége mindent megtesz azért, hogy lakói jól érezzék magukat. Különböző alkalmakra rendezvényeket szerveznek. Ezekkel életünkbe kellemes, vidám órákat hoznak.

Az összejövetelek értékét emeli, hogy azok kezdetén az alkalomhoz illően választott irodalmi műsorok hangoznak el: versek, rövid novellák felolvasása, melyeket a ház munkatársai vagy lakói közül mond el valaki. Kis iskolások is eljönnek időnként szerepelni. Sőt a nagykőrösi református tanítóképző főiskola hallgatói minden évben meglátogatnak bennünket és műsoros összeállításukkal kedveskednek nekünk. Tőlük gyakran az udvaron gitárkíséret mellett csodálatos szerenádot is kapunk. Igazgatónőnk énekhangja nagyon szép. Ő magát harmóniumon kisérve örvendeztet meg bennünket előadásával. Teadélutánokon zongoratanárnő lakótársunk gyakran játszik csokorba gyűjtött népdalokat, operett részleteket.

Augusztus végén klub rendezvény keretében megtartottuk már hagyományossá vált nyárbúcsúztató lecsó partinkat. A lakótársakat kérték, küldjék be egyéni receptjeiket. A tízféle „pályaművet” házi zsűri bírálta el. Volt benne olajjal készített diétástól kezdve a kolbászos magyaros lecsóig. Minden pályázó jelképes díjat kapott. Végül is a vacsorára rizses – virslis lecsót főztünk, mely süteménnyel és ásványvízzel nagyon jó hangulatban zárult.

Sándorné

 

Teveled az Isten                                               

Az Istenhez gyönge szódat emeled:                                

Teveled lesz akkor az Isten.

Elvesztetted szegény, kóbor magadat:

Ha szabad: segítsen az Isten.

Perc-barátok kedve már elköltözött:

Búk között itt lesz tán az Isten.

E szép élet nem sok örömet hozott:

Gondozott azonban az Isten.

Az Istenhez gyönge szódat emeled:

Teveled lesz akkor az Isten. 

Ady Endre

 

Bizonytalanságból biztonságba

Félve költöztem be 5 éve a Sion II. Nyugdíjasházba. Az évek mást igazolnak számomra. A ház végtelenül tiszta és gondozott. Minden kényelmet biztosít a lakók számára. Köszönetet kell mondanom, hogy biztosították számunkra a folyamatos, állandó nővérügyeletet, mert így mi idősek biztonságban érezzük magunkat.

Mozgássérült fogyatékos vagyok, nagyon sok segítségre találtam az igazgatónőnél  és az áldozatkész nővéreknél. Mindent megkapunk, hogy jól érezzük magunkat.

Hálás köszönet mindenért!

 

Dr. Váradyné (Béby néni)

 

Ne a sok beszédért…

Taníts Uram úgy imádkozni,

Hogy némán boruljak Eléd.

Tudom, Téged nem hat meg holmi

farizeusi „sok beszéd”,

Hisz mindent tud rólam a Lélek

s magamat én is ismerem.

Hiszem, elég, ha ennyit kérek:

- Irgalmazz nékem Istenem. 

 

Bódás János

 

 

 

"The name of the Lord is a strong tower: the upright man running into it is safe."

/Proverbs 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable